Ömer Kasap

Ziraat Mühendisi / Web Geliştirici

Ömer Kasap

Ziraat Mühendisi / Web Geliştirici
Agriculture Engineer / Web Developer

Curriculum Vitae (EN) Özgeçmişim CV (TR)

Windows 10 Kurulum Dosyası Nasıl Oluşturulur?(Tüm Yazılarım)

Windows 10 işletim sistemine geçmek isteyen kişilerin temiz bir kurulum yapabilmesi adına Windows 10 için kurulum dosyası oluşturması gerekmektedir.

Windows 10 işletim sisteminin bilgisayarlara kurulabilmesi adına iki farklı seçenek bulunmaktadır. Kişiler USB üzerinden kurulum yapabileceğiniz gibi klasik DVD aracılığıyla da bilgisayarlara yeni bir işletim sistemi yüklenebilmektedir.

Microsoft Media Creation Tools

Microsoft tarafından Windows 10 için hazırlanan Windows 10 kurulum uygulaması sayesinde kişiler kolay bir şekilde USB sürücülere Windows 10 yükleyerek bu işletim sistemini bilgisayarlara kurabilmektedir. Windows 10 kurulum dosyalarının hazırlanabilmesi adına kişilerin Microsoft Media Creation Tools adı verilen uygulamayı indirmesi gerekmektedir. Bilgisayara kurulan bu uygulamanın ardından kişilerin ekranda yer alan seçeneklerden USB seçeneğini seçmesi ve ardından programın işlemleri tamamlamasını beklemesi gerekir.

İşlemler tamamlandığında üyeliğiniz hazır hale getirecek ve bu USB üzerinden kolay bir şekilde bilgisayarınızı boot ederek Windows 10 kurulumunu yapabileceksiniz. Kişilerin aynı zamanda ISO dosyasını oluşturabilmesi ve bu ISO dosyasını DVD’ye yazdırmak şartıyla DVD üzerinden de Windows 10 kurulum yapabilmesi mümkündür. İlk seçim ekranından doğru seçimin yapılması yeterli olacak ve ardından uygulama işlemleri tamamlayacaktır. Bu ekran ise şöyledir;

2017-08-12 15:38:31 / 814